Zioła wspomagające trawienie

ziola-wspomagajace-trawienie

Każdy z nas od czasu do czasu boryka się z krępującym problemem zdrowotnym, jakim jest niestrawność. Nie ma łatwiejszego sposobu na pobudzenie trawienia, niż wsparcie się rozwiązaniami, jakie przekazała nam Matka Natura. Picie ziół nie tylko poradzi sobie z niestrawnością, ale również polepszy nasze samopoczucie i oczyści wątrobę.

Postaw na koper włoski
Ten niepozorny gość naszych kuchni posiada niesamowite właściwości, pomagające w likwidacji gazów, wzdęć oraz kolek. O jego wyjątkowości świadczy fakt, iż picie kopru zaleca się już małym dzieciom, co ma wspomóc pracę ich jelit. Aby przygotować odpowiedni napar, należy dokładnie rozgnieść owoce i zalać je wrzątkiem. Po 10 minutach wywar jest już gotowy do wypicia. Rewelacyjne skutki gwarantowane!

Mięta pieprzowa - twój wybawiciel
To bogate w olejki eteryczne ziele od lat znajduje miejsce w każdym domu. Niewiele osób jednak wie, iż jest ono fantastycznym pomocnikiem podczas problemów z trawieniem. Najcenniejszy składnik - mentol posiada działanie żółcio oraz wiatropędne. Miętę pieprzową najlepiej jest popijać każdego dnia po posiłkach. To sprawdzony sposób na zniwelowanie problemów trawiennych.

Kminek i jego zbawienne właściwości
Ostatnim, ale nie mniej skutecznym ziołem, jest powszechnie używany w formie przyprawy kminek. Olejek eteryczny uzyskiwany z jego nasion pobudza wydzielanie soków żołądkowych, a przy okazji działa rozkurczowo. Nie bez powodu kminek jest dodawany do wszelkich ciężkostrawnych dań - dzięki temu stymulowane jest nasze trawienie. Warto pamiętać o jego leczniczych właściwościach, kiedy po raz kolejny dopadną nas kłopoty z niestrawnością.

Zbawienny wpływ ziół
Opisane wyżej zioła to tylko trzy z wielu przykładów, które można mnożyć. Pośród najczęściej stosowanych roślin znajdują się również: imbir lekarski, babka płesznik czy rozmaryn. Niezależnie od tego, na które z nich się zdecydujemy, z pewnością zniwelują one uczucie wzdęcia, gazów, odbijania oraz ogólnie pojętej niestrawności.

Wstecz