Skarby Chin: korzeń dzwonkowca chińskiego

dzwonkowiec chiński

Korzeń dzwonkowca chińskiego to surowiec od wieków stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej. Czym zaskarbił sobie uznanie milionów?

Produkując nasz preparat Hemorend, kierowaliśmy się potencjałem, jaki skrywa w sobie fitoterapia. Wierzymy, że dzięki darom natury człowiek może pozostać w zdrowiu i cieszyć się długim życiem. Dlatego też skład Hemorendu zawiera składniki w 100% pochodzenia naturalnego, w tym między innymi korzeń dzwonkowca chińskiego.

Dzwonkowca chińskiego (kosmatego) zwą także żeń-szeniem europejskim lub żeń-szeniem biedaka – ze względu na to, że jest w bardziej przystępnej cenie niż tradycyjny Ginseng. Dzwonkowiec, oryginalnie nazywany Dang-shen, to prawdziwa skarbnica związków czynnych biologicznie. Zawiera w sobie minerały, szerokie spektrum aminokwasów i wiele innych dobroczynnych substancji.

Lecznicze właściwości

Dang-shen posiada zdolność zwiększania produkcji krwinek czerwonych, białych i hemu – dzięki temu wzmacnia się odporność organizmu. Ponadto obniża ciśnienie krwi i zwiększa jej krzepliwość. Posiada właściwości regeneracyjne, wzmacnia organizm przy wyczerpaniu. Podnosi poziom cukru, sprzyjając witalności i eliminując zmęczenie. Usprawnia działanie układu nerwowego, płuc, śledziony i nerek.

Zastosowanie

Dzwonkowiec chiński najczęściej stosuje się jako suplement wspomagający organizm w rekonwalescencji. Pomaga osobom z anemią, brakiem apetytu (też anoreksją). Zaleca się również tym, którzy zmagają się z chorobami i dolegliwościami dróg oddechowych, jak np. astma oskrzelowa, płytki oddech, kaszel. Dang-shen stosuje się także ochronnie podczas chemioterapii i radioterapii.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zioła, najlepiej jest skonsultować zażywanie dzwonkowca chińskiego z lekarzem, farmaceutą lub zielarzem. Nie ma dotychczas potwierdzonych badaniami skutków niepożądanych stosowania rośliny. Nie należy zażywać Dang-shen w okresie ciąży i karmienia piersią. Zrezygnować z przyjmowania tego zioła powinny także osoby, które mają problemy z krzepnięciem krwi.

Wstecz