Najskuteczniejsze zioła na trądzik

najskuteczniejsze-ziola-na-tradzik

Wypryski, zaskórniki, cysty - to jedne z wielu nieprzyjemnych dolegliwości, jakie dotykają ludzi zmagających się z trądzikiem. Jego przyczyn można doszukiwać się w niezdrowym trybie życia czy zmianach hormonalnych, ale jedno jest pewne - z trądzikiem należy walczyć, a w tym z pewnością może pomóc ziołolecznictwo. Które zioła poprawią stan cery trądzikowej?

Efektywna pomoc w walce z trądzikiem

Na wstępie warto wspomnieć, iż zioła można stosować zarówno zewnętrznie (pijąc napary), jak i wewnętrznie (poprzez wcierki). Zwalczyć trądzik pomaga znany i lubiany nagietek lekarski. Mnogość składników aktywnych, jakie zawarte są w tym zielu, sprawia, że działa silnie oczyszczająco oraz moczopędnie. Znajdują się wśród nich m.in. saponiny, flawonoidy, olejki eteryczne oraz kwasy organiczne. Nie bez powodu wiele kosmetyków do skóry trądzikowej posiada w sobie wyciąg z nagietka - jego przeciwzapalne i bakteriobójcze działanie fantastycznie regeneruje cerę.

Kolejnym z ziołowych sprzymierzeńców walki z trądzikiem jest fiołek trójbarwny. To ziele o wyjątkowo bogatym składzie, w którym znajdują się np. flawonoidy, karotenoidy czy witamina C. Regularnie przyjmowany fiołek trójbarwny działa przeciwzapalnie, łagodząco oraz odtruwająco, usuwając jednocześnie szkodliwe produkty przemiany materii.

Ostatnią, ale nie gorszą rośliną, jest oczar wirginijski, który stosują nie tylko chorzy na trądzik, ale również na egzemę, łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry. Liście oraz kora tego ziela zawierają m.in. garbniki, kwas galusowy, olejki eteryczne i saponiny. Oczar wirginijski znajdziemy w składzie wielu kosmetyków do cery przetłuszczającej się. Przemywanie nim skóry pomaga zwężać pory, ograniczyć wydzielanie sebum oraz zagoić rany.

Systematyczność przede wszystkim
Aby dostrzec realne skutki zażywania ziół zwalczających trądzik, należy pamiętać o systematyczności. Regularnie pite oraz wcierane zioła dają duże szanse na szybką poprawę wyglądu problematycznej cery.

Wstecz