Metody leczenia hemoroidów

metody leczenia hemoroidów

Skuteczna terapia może być realizowana na wiele sposobów. Różnią się one przede wszystkim techniką, ale także ceną. Którą metodę leczenia hemoroidów wybrać?

1. Metoda Barrona

Inaczej zwana gumkowaniem. Tę metodę stosuje się przeważnie przy hemoroidach II i III stopnia. Na guzek nakłada się gumowy pierścień, który zaciśnięty odcina dopływ krwi, wskutek czego guzek obumiera. Po kilku dniach samoistnie odpada. Koszt tej metody to około 400 zł.

2. Metoda Longo

Została stworzona na podstawie wniosku, że lepiej leczyć przyczynę choroby niż jej skutki (guzki). Zabieg polega na tym, że do wnętrza odbytu wprowadzane jest specjalistyczne urządzenie - hemoroidalny stapler – które wycina śluzówkę z naczyniami krwionośnymi. One zasilają w krew hemoroidy. Zatem guzków się nie wycina, a wciąga do kanału odbytu, do ich prawidłowego miejsca. Pozbywając się przyczyny, a nie skutków, metoda ta gwarantuje brak nawrotów choroby. Zabieg zaleca się przy hemoroidach II oraz III stopnia i kosztuje około 2000-3000 zł.

3. Metoda Morinagi

Podczas zabiegu lokalizuje się za pomocą sondy dopplerowskiej hemoroidalne naczynia doprowadzające i zakłada podkłucie. Pozbawione dopływu krwi guzki obumierają. Metoda ta jest małoinwazyjna i bardzo skuteczna w przypadku wszystkich stopni choroby – ryzyko niepowodzenia jest mniejsze niż w przypadku metod Longo czy Barrona. Cena zabiegu to około 1500-2000 zł.

4. Laseroterapia

Polega na skierowanie promienia lasera na guzek. Światło o wysokiej temperaturze obkurcza i zamyka naczynia, co prowadzi do zniszczenia guzka. Ta metoda radzi sobie z wszystkimi stopniami hemoroidów. Cena zabiegu waha się między 600 a 800 zł.

5. Skleroterapia

Inaczej ostrzykiwanie. Metoda ta zalecana jest przede wszystkim do małych guzków. Polega na wstrzyknięciu pod śluzówkę guzka chemicznych środków, które zamykają dopływ krwi do hemoroidów. Zakrzep tworzy specjalna pianka podawana podczas zastrzyku – guzek obumiera i odpada. Przez parę dni po zabiegu może występować krwawienie z odbytu, które samoistnie ustąpi. Koszt zabiegu to około 150-300 zł.

W leczeniu hemoroidów istotna jest jak najszybsza reakcja. Dolegliwości, które szybko zostaną wykryte, niekoniecznie potrzebują zaawansowanej terapii. Zanim zdecydujesz się na którąś z powyższych metod, wypróbuj specyfiki przeznaczone do leczenia hemoroidów – np. suplement diety HEMOREND.

Wstecz