Lukrecja, czyli słodkie remedium

lukrecja-czyli-slodkie-remedium

Ludzie od lat poszukują skutecznego sposobu na to, aby spowolnić procesy starzenia się organizmu. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, iż odpowiedź znajduje się w naturze. Walcząc z pojawiającymi się na naszym ciele oznakami starzenia, warto więc sięgnąć po kilka sprawdzonych ziół. Należy jednak pamiętać, że ich używanie nie zniweluje widocznych już zmarszczek, pozwoli za to zniwelować powstawanie nowych. Już dziś poznaj nieocenioną moc ziołolecznictwa i ciesz się promiennym, odświeżonym wyglądem.

Korzeń żeń-szenia
W walce z nadciągającymi oznakami starości idealnie sprawdza się żeń-szeń, który od setek lat wykorzystywany jest w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jest to roślina bogata w witaminy A, C oraz B, ale znajdziemy w niej także sporą ilość fosforu, żelaza i potasu. Nie bez powodu wyciąg z żeń-szenia pojawia się w niejednym kremie przeciwzmarszczkowym - dzięki dużej zawartości antyoksydantów, jest on w stanie zwalczać pojawiające się oznaki starzenia.

Dzika róża
Roślina niesamowicie ceniona przez zielarzy oraz farmaceutów - dzika róża. Znana jako źródło ogromnej ilości witaminy C, znajduje swoje zastosowanie również w przypadku hamowania oznak starzenia się organizmu. Posiada właściwości rozjaśniające skórę, co pozwala w dużym stopniu niwelować plamy pigmentacyjne, a także rozświetlać zmęczoną skórę. Korzystając z zalet dzikiej róży, warto jest również przygotować z jej płatków napar, który fantastycznie odświeży cerę.

Czarny bez
Okazuje się, iż ta powszechnie spotykana roślina, jest bogata w antyutleniacze, które świetnie hamują procesy starzenia się. Polecana jest na wiele schorzeń - od reumatyzmu, przez rwę kulszową, a na stanach zapalnych żołądka kończąc. Sięgając po czarny bez, można przy okazji oczyścić organizm z toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Wystarczy zaopatrzyć się w syrop z czarnego bzu i pić go razem z wodą w maksymalnej dawce 15 ml trzy razy dziennie - cudowne efekty gwarantowane!

Wstecz