Jak złagodzić swędzenie po ukąszeniu komara?

jak-zlagodzic-swedzenie-po-ukaszeniu-komara

Nieodzownym elementem sezonu wakacyjnego są wszędobylskie komary. Nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć ich ugryzień, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w domowy sposób pozbyć się nieprzyjemnego swędzenia.

Przede wszystkim bazylia
Większość z nas posiada w swoim domu doniczkę ze świeżą bazylią. Warto po nią sięgnąć, gdy zmagamy się z uciążliwymi ugryzieniami komarów. Wystarczy rozetrzeć w dłoniach kilka listków bazylii, a następnie przyłożyć do bolesnego punktu. Co więcej, olejki eteryczne zawarte w tej niepozornej roślinie, posiadają działanie odstraszające komary. Dzięki temu raz na zawsze pozbędziesz się tych nieproszonych gości.

Pomoże również aloes
Ta niesamowita roślina okazuje się być pomocna w wielu problemach skórnych - oparzenia słoneczne, wypryski, ale także ukąszenia owadów. Miąższ aloesu przynosi ukojenie, nawilża i regeneruje, dlatego warto zawsze mieć go w swoim domu. Nie bez powodu żel z tej rośliny wchodzi w skład wielu kosmetyków oraz medykamentów - to nieoceniony pomocnik dla naszej skóry.

Niecierpek - twoja pomocna dłoń
Choć występuje w kilku gatunkach, przyniesie ukojenie naszej skórze w każdej z form. Niebywałą zaletą niecierpka jest fakt, iż może być stosowany również u małych dzieci. Aby roślina ta zadziałała kojąco na swędzące ugryzienia komarów, należy rozetrzeć ją w dłoniach, aż puści sok i przyłożyć do zmiany skórnej. Natychmiastowe ukojenie masz jak w banku!

Domowe sposoby na swędzenie po ukąszeniu
Istnieją niezliczone ilości metod radzenia sobie z ukąszeniami komarów. Jeśli akurat nie mamy pod ręką bazylii, aloesu czy niecierpka, warto jest posiłkować się innymi domowymi sposobami. Wystarczy posiadać w kuchni białą kapustę - przyłożenie jej liści do skóry momentalnie zniweluje swędzenie. Pomocne okaże się także nacieranie grubym plasterkiem cytryny, surowym ziemniakiem oraz cebulą. Niezależnie od wybranej metody, jej łagodzące właściwości przyniosą nieocenioną ulgę!

Wstecz