ABC zdrowia

Blog o zdrowiu i nie tylko

Jak zapobiegać hemoroidom?

Hemoroidy to uciążliwy problem, który dotyka coraz większą część społeczeństwa. Jego objawy, takie jak swędzenie i ból odbytu, a także krwawienie z tych okolic, niestety bardzo lubią nawracać. Osoby, walczące z częstymi zaparciami, prowadzące siedzący tryb życia oraz te, których dieta nie należy do najzdrowszych powinny szczególnie zainteresować się, jak zapobiegać hemoroidom.

Zapobieganie zaparciom
Częste zaparcia to jedna z przyczyn powstawania żylaków odbytu. Silne parcie w trakcie wypróżniania może prowadzić do nadmiernego rozciągnięcia żył umiejscowionych w okolicach odbytu. Aby uniknąć tego problemu trzeba zwrócić uwagę na to, aby dieta była bogata w błonnik - warto sięgać po produkty takie jak razowe pieczywo, płatki owsiane czy kasze. Alkohol czy mocna kawa również sprzyjają zaparciom, dlatego osoby mające do nich skłonność powinny ograniczyć spożywanie tych płynów. Warto również włączyć sport do codziennych aktywności.

Wspomaganie śledziony
Śledziona jest niezwykle ważnym narządem, który wspiera naszą odporność, a także utrzymuje inne organy we właściwym miejscu. Jej nieprawidłowa praca w wyniku uszkodzenia bądź osłabienia może skutkować opadnięciem organów, co z kolei prowadzi do powstawania żylaków odbytu oraz problemów z wypróżnianiem. Osoby zmagające się z niewłaściwym działaniem śledziony powinny zainteresować się suplementami wspomagającymi, które powstały w oparciu o naturalne składniki, takimi jak np. Hemorend.

Do pozostałych czynności zapobiegających hemoroidom należą:

  • W przypadku osób otyłych redukcja wagi
  • Wystrzeganie się środków przeczyszczających
  • Nie przeciąganie wizyt w toalecie. Długie przesiadywanie na ustępie powoduje, że naczynia żylne w okolicach odbytu nadmiernie wypełniają się krwią, co może prowadzić do powstawania żylaków
  • Odpowiednia higiena po wypróżnianiu. Warto zawsze mieć przy sobie łagodzące chusteczki do higieny intymnej
  • Rezygnacja z seksu analnego

Wstecz