Jak zadbać o zmęczone oczy?

jak-zadbac-o-zmeczone-oczy

Swędzenie, pieczenie, opuchnięcie oraz zaczerwienienie - w taki sposób nasze oczy reagują na wielogodzinną pracę przed monitorem komputera, niewystarczającą ilość snu czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Na szczęście Matka Natura ma w zanadrzu kilka sposobów radzenia sobie z tym drażniącym problemem.

Sięgnij po świetlik
Z mocniejszymi dolegliwościami świetnie poradzi sobie ziele świetlika łąkowego. Posiada ono szereg zbawiennych dla zdrowia właściwości - przede wszystkim działa przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie, dlatego jest stosowane nawet w wypadku zapalenia spojówki. Do przygotowania naparu należy 1 łyżkę suszu zalać szklanką wrzątku. Kiedy napar zyska temperaturę pokojową, powinno się zanurzyć w nim jałowy gazik i nałożyć na powieki.

Filiżanka herbaty
Jak się okazuje, herbata to nie tylko przepyszny napój, ale również remedium na zmęczone oczy. Napar z jej liści skutecznie niweluje opuchliznę, a co więcej, posiada działanie ściągające oraz przyspieszające gojenie się ran. Aby skorzystać z tej metody, należy łyżkę liści zalać szklanką wrzątku i pozostawić na 30 minut. Po tym czasie w chłodnym naparze zanurza się jałowy kompres i nakłada na oczy. Wystarczy kwadrans, aby przywrócić oczom ich zdrowy wygląd.

A może chaber?
Ostatnią, ale nie mniej skuteczną metodą jest zastosowanie naparu z chabra. Jego suszone kwiaty posiadają łagodne działanie przeciwzapalne, dodatkowo okazują się być pomocne w przypadku cieni oraz obrzęków pod oczami. Lecznicze właściwości chabra docenią również osoby długotrwale wpatrujące się w ekran telewizora lub monitora. Do stworzenia naparu potrzebna będzie szklanka wrzątku oraz 1 łyżka suszu - miksturę sporządzoną w takich proporcjach należy odstawić do ostygnięcia, a następnie w formie kompresów przykładać do powiek. Efekt? Brak zaczerwienionych i przesuszonych oczu.

Wstecz