Jak poradzić sobie z kacem?

jak-poradzic-sobie-z-kacem

Hemoroidy, czyli objęte stanem chorobowym guzki krwawnicze, to niezwykle uciążliwy oraz wstydliwy problem. Badania pokazują, że zmaga się z nim aż 40% kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Głównym sposobem zwalczania schorzenia jest chirurgiczne usunięcie hemoroidów, jednak gdy choroba nie jest rozwinięta można sięgnąć po naturalne sposoby, aby uniknąć zabiegu.

Kiedy sięgnąć po naturalne sposoby?
Naturalne sposoby leczenia hemoroidów będą skuteczne, jeśli są stosowane już po zaobserwowaniu pierwszych objawów schorzenia, takich jak świąd odbytu, niepokojąca wydzielina czy lekkie krwawienie. W takiej sytuacji zawsze konieczna jest również wizyta u lekarza, pod którego nadzorem warto zacząć kurację naturalnymi sposobami.

Jakie naturalne sposoby stosować?
Według medycyny dalekowschodniej jedną z przyczyn powstawania hemoroidów jest niedomagająca lub uszkodzona śledziona, zatem warto sięgać po preparaty powstałe na bazie naturalnych składników, takie jak np. Hemorend, które wspomogą jej pracę. Pomocną metodą, która złagodzi objawy choroby są też nasiadówki - napar z rumianku lub kory dębu dodany do ciepłej wody przyniesie ulgę. Podobnie zadziała kąpiel z dodatkiem olejku o właściwościach przeciwzapalnych, np. lawendowego, który dodatkowo zmniejszy obrzęk. Na lekkie krwawienie z odbytu może pomóc torebka herbaty przyłożona w to miejsce, gdyż tanina w niej zawarta zadziała ściągająco. Można również posmarować chory obszar wyciągiem lub kremem z aloesu, który łagodzi podrażnienie i przyspiesza gojenie.

Odpowiednia dieta
Leczenie hemoroidów trzeba wspomóc właściwą dietą. Jadłospis powinien być bogaty w błonnik, który zapobiegnie zaparciom, które sprzyjają nasilaniu się choroby. Jego spożywaną ilość należy zwiększać stopniowo, gdyż nadmiar błonnika może skutkować bólami brzucha, wzdęciami i biegunkami. Sięgaj także po tłuste ryby morskie, siemię lniane czy orzechy, które są źródłem kwasów omega-3, które korzystnie oddziałują na naczynia krwionośne.

Niezwykle istotne jest, aby pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów. Dobrym sposobem jest również jarzębina na hemoroidy. Picie soku z tego owocu trzy razy dziennie wspomoże walkę z chorobą.

Wstecz