ABC zdrowia - Informacje

Blog o zdrowiu i nie tylko

 • Hemoroidy u seniorów - jak sobie z nimi radzić?

  Blog ABC zdrowia

  Starsi pacjenci bardzo często borykają się ze wstydliwymi chorobami, do których niechętnie się przyznają. Jedną z nich są hemoroidy - przykra dolegliwość zdrowotna, która dotyka już co drugą osobę po pięćdziesiątce. Bagatelizowanie takich problemów może doprowadzić do pogłębienia objawów, dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób walczyć z chorobą guzków krwawniczych odbytu.

  czytaj całość
 • Domowe sposoby na hemoroidy

  Blog ABC zdrowia

  Kiedy zaczynamy odczuwać pierwsze objawy choroby hemoroidalnej, w pierwszej kolejności sięgamy po domowe sposoby radzenia sobie z problemem. Czerwona lampka powinna w naszej głowie zapalić się, jeśli objawom towarzyszy: swędzenie i dyskomfort wokół odbytu czy uczucie niecałkowitego wypróżnienia.

  czytaj całość
 • Jak poprawić metabolizm jesienią?

  Blog ABC zdrowia

  Jesień niesie za sobą wiele zmian - nie tylko tych pogodowych, ale także zachodzących w naszych organizmach. Niesprzyjający klimat odbija się na przemianie materii i sprawia, że tak trudno jest zrzucić zbędne kilogramy czy zmusić się do ćwiczeń. Warto więc zapamiętać kilka cennych rad, które pozwolą poprawić nasz metabolizm w jesiennym sezonie.

  czytaj całość
 • Hemoroidy a aktywność fizyczna

  Blog ABC zdrowia

  Może się wydawać, iż każda aktywność fizyczna jest wskazana w zapobieganiu oraz walce z chorobą hemoroidalną. Prawda jest taka, że zależność pomiędzy sportem, a żylakami odbytu jest o wiele bardziej skomplikowana i w dużej mierze zależy od tego, jakie dyscypliny zdecydujemy się uprawiać. Dobrze jest więc wiedzieć, na jaki rodzaj aktywności fizycznej zdecydować się podczas zmagań z hemoroidami.

  czytaj całość
 • Siedzący tryb życia, a hemoroidy - jak ich uniknąć?

  Blog ABC zdrowia

  Siedząc przez długie godziny przy biurku, nie myślimy o długofalowych konsekwencjach takiego trybu życia. Warto jednak mieć świadomość, że brak ruchu prowadzi do wielu przykrych konsekwencji zdrowotnych. Wśród nich znajduje się jedna z najbardziej krępujących dolegliwości – hemoroidy. Zadbanie o siebie z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym pozwala zniwelować przykre choroby.

  czytaj całość
 • Jak wyglądają testy alergiczne?

  Blog ABC zdrowia

  Męczący katar, łzawiące oczy i świszczący oddech? A może zmagasz się z wysypką i świądem skóry? Jedną z przyczyn tego typu objawów może być alergia. Czasem stosunkowo łatwo jest rozpoznać, co nas uczula, jednak w wielu przypadkach niezbędne będą testy alergiczne. Kiedy je wykonać i jak wyglądają?

  czytaj całość
 • Jak zapobiegać hemoroidom?

  Blog ABC zdrowia

  Hemoroidy to uciążliwy problem, który dotyka coraz większą część społeczeństwa. Jego objawy, takie jak swędzenie i ból odbytu, a także krwawienie z tych okolic, niestety bardzo lubią nawracać. Osoby, walczące z częstymi zaparciami, prowadzące siedzący tryb życia oraz te, których dieta nie należy do najzdrowszych powinny szczególnie zainteresować się, jak zapobiegać hemoroidom.

  czytaj całość
 • Jak leczyć hemoroidy?

  Blog ABC zdrowia

  Każda osoba zmagająca się z żylakami odbytu z pewnością szuka odpowiedzi na pytanie „jak leczyć hemoroidy?”. Sposób leczenia tego wyjątkowo nieprzyjemnego i wstydliwego schorzenia zależy przede wszystkim od stadium zaawansowania choroby. Kiedy zatem udać się do lekarza i czy można stosować naturalne sposoby?

  czytaj całość
 • Jak się rozwija choroba hemoroidalna?

  Blog ABC zdrowia

  Hemoroidy, czyli guzki krwawnicze objęte stanem chorobowym, to niezwykle wstydliwe schorzenie, które dotyka aż 40% kobiet i mężczyzn w różnym wieku. W pierwszym stadium choroby zazwyczaj wystarczy zmiana diety oraz trybu życia, jednak w niektórych sytuacjach konieczny jest zabieg chirurgiczny. Zaawansowanie choroby hemoroidalnej przeważnie ocenia się na podstawie czterostopniowej skali.

  czytaj całość
strona 1