ABC zdrowia - Holistyka

Blog o zdrowiu i nie tylko

 • Leworęczność i jej pozytywne strony

  Blog ABC zdrowia

  Kiedyś uważano leworęczność za dziwactwo i odstawanie od norm. Na szczęście w dzisiejszych czasach już mało kto ocenia innych po takich drobnostkach. Co do samej leworęczności – badania dowodzą, że czasami może mieć ona bardzo pozytywny wpływ na nasze życie! Na co konkretnie? Tego dowiecie się z tego artykułu.

  czytaj całość
 • Jak bezpiecznie korzystać ze słońca?

  Blog ABC zdrowia

  Piękna pogoda, ciepłe morze i od dawna wyczekiwany dłuższy urlop - brzmi kusząco, prawda? Lato to wspaniały czas, który od zawsze kojarzył się z beztroską, wypoczynkiem i ciepłymi dniami spędzonymi na zabawie. Najważniejsze jest jednak, aby się w tym błogim czasie za bardzo nie zatracić i zachować odrobinę zdrowego rozsądku, bo przecież chodzi o coś dla nas najcenniejszego - nasze zdrowie!

  czytaj całość
 • Dowiedz się, jak zrelaksować umysł

  Blog ABC zdrowia

  Dużo pracujesz, masz sporo na głowie i mimo chwil odpoczynku nadal czujesz się bardzo zmęczony? To problem większości z nas. Klucz do jego rozwiązania leży w zmianie sposobu wypoczywania i pozbyciu się szkodliwych nawyków powtarzanych każdego dnia. Nie dbamy o siebie. Żyjemy w epoce rozproszenia uwagi. Żeby się o tym przekonać, podaruj sobie dzień bez telefonu, internetu, telewizji i gazet.

  czytaj całość
 • Holistyczne podejście do leczenia

  Blog ABC zdrowia

  Stres, problemy ze zdrowiem, przemęczenie - zazwyczaj liczymy, że wizyta u lekarza i lek na receptę rozwiąże nasze dolegliwości. Holistyka pokazuje jak poradzić sobie z nimi w naturalny i co najważniejsze skuteczny sposób. Poznaj drogę do zdrowia. Na czym polega leczenie holistyczne? To podejście znane od wieków, którym kierowały się całe pokolenia, a dziś w dobie farmaceutyki, coraz częściej o nim zapominamy.

  czytaj całość
 • Czy wiesz jakie korzyści przynosi sen?

  Blog ABC zdrowia

  Gdy dopadają nas różne dolegliwości, często od razu bez zastanowienia ruszamy do lekarza po receptę. Tymczasem bardzo wielki wpływ na kondycję naszego organizmu mają proste codzienne czynności. Dobry sen jest jedną z nich. Ile snu potrzebuje człowiek? Pewnie nieraz spotkałeś w swoim życiu osoby, które chwaliły się, że wystarcza im tylko 5 godzin snu, do pełnej regeneracji. Z kolei inne osoby potrafią spać nawet 8 godzin i budzić się zmęczonym. Wszystko zależy bowiem nie od długości, ale głębokość naszego snu.

  czytaj całość
strona 1