Hemoroidy: objawy

Hemoroidy

Leczenie żylaków odbytu najlepiej rozpocząć jak najszybciej. Jak zatem rozpoznać hemoroidy?

Hemoroidy – zwane żylakami odbytu – to guzki krwawnicze, naturalna struktura odbytu. Uszczelniają kanał odbytu i razem z mięśniami zwieracza kontrolują wydalanie. Nieprawidłowości pojawiają się dopiero wtedy, gdy guzki rozciągają się i wypełniają krwią, z której nie są w stanie się opróżnić. To powoduje nieprzyjemne i bolesne dolegliwości.

Objawy hemoroidów

Jak przebiega choroba?

Na początku pojawia się dokuczliwe swędzenie odbytu, które bardzo często bywa przez chorych lekceważone. Swędzeniu zazwyczaj towarzyszą podrażnienie i sącząca się wydzielina – to sprzyja stanowi zapalnemu. Później pojawia się niecodzienne uczucie: niepełnego wypróżnienia i niewielkie krwawienie. Następnie guzek wypada. Najbardziej zaawansowane stadium chorobowe objawia się hemoroidami poza odbytem – wtedy konieczne jest usunięcie ich operacyjnie.

W leczeniu hemoroidów najważniejsze jest ich szybkie zdiagnozowanie. Nie lekceważ pierwszych oznak. Hemoroidy w pierwszych stadiach nie wymagają skomplikowanych zabiegów, często można pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości łatwo dostępnymi preparatami. Zachęcamy do zapoznania się z naszym produktem: Hemorend łączy w sobie doświadczenia tradycyjnej i alternatywnej medycyny z holistycznym podejściem do ludzkiego ciała. Skład suplementu sporządzony jest według długowiecznej i sprawdzonej receptury, opartej na wyjątkowych właściwościach ziół. Hemorend zawiera w 100 procentach naturalne składniki: korzenie dzwonkowca chińskiego, traganka, dzięgla chińskiego i lukrecji, nasiona lotosu i łzawicy ogrodowej, skórkę pomarańczy.

Ważne: w czasie stosowania preparatu unikać należy pikantnych potraw i napojów alkoholowych. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych. Nie należy stosować go w razie nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz osób z podwyższonym ciśnieniem, przed zastosowaniem Hemorendu, należy skonsultować się z lekarzem.

Wstecz