Hemoroidy a aktywność fizyczna

Może się wydawać, iż każda aktywność fizyczna jest wskazana w zapobieganiu oraz walce z chorobą hemoroidalną. Prawda jest taka, że zależność pomiędzy sportem, a żylakami odbytu jest o wiele bardziej skomplikowana i w dużej mierze zależy od tego, jakie dyscypliny zdecydujemy się uprawiać. Dobrze jest więc wiedzieć, na jaki rodzaj aktywności fizycznej zdecydować się podczas zmagań z hemoroidami.

Ruch to zdrowie

Hemoroidami nazywamy potocznie stan zapalny guzków krwawniczych, które najczęściej powstają na skutek długotrwałego przyjmowania pozycji siedzącej. Brak aktywności fizycznej w połączeniu z nieodpowiednią dietą stanowią najprostszą drogę do problemów z hemoroidami. Żylaki odbytu to schorzenie występujące na ogromną skalę – jednorazowo dotyka ono nawet połowy społeczeństwa. Właśnie dlatego sport jest tak istotną częścią życia, która ma duży wpływ na aspekty zdrowotne. Jakie dyscypliny więc wybrać?

Dyscypliny sportowe a choroba hemoroidalna

Jak wiadomo, unikanie sportów przyczynia się do powstawania żylaków odbytu, jednak niektóre z dyscyplin, które wymagają przyjęcia pozycji siedzącej, mogą rozwinąć powstającą chorobę hemoroidalną – na przykład jazda konna czy na rowerze. Należy również unikać podnoszenia ciężarów, aby nie doprowadzać do długotrwałego wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej.

Powstaje więc pytanie – co warto ćwiczyć? Sprawdzą się długie spacery, a w przypadku bardziej wysportowanych osób bieganie. Warto również spróbować jogi, która pomaga rozciągnąć wiele grup mięśniowych. Przyjemnym dodatkiem będą wizyty na basenie, gdyż pływanie to kolejna z dyscyplin, które wspomagają zwalczenie choroby hemoroidalnej.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Idąc w myśl tej popularnej zasady, warto jest zawczasu zadbać o odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną. Pozwoli to uniknąć uczucia dyskomfortu, a przede wszystkim długich wizyt u lekarza. Chcąc jeszcze bardziej ulepszyć swoje nawyki żywieniowe, warto jest sięgnąć po sprawdzone suplementy diety (np. Hemorend) stworzone na bazie naturalnych składników. Dzięki temu hemoroidy nigdy nie będą naszym problemem.

Skontaktuj się

Jeżeli w tym momencie kontakt z konsultantem jest niemożliwy wyślij nam wiadomość.

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać