ABC zdrowia

Blog o zdrowiu i nie tylko

Domowe sposoby na hemoroidy

Kiedy zaczynamy odczuwać pierwsze objawy choroby hemoroidalnej, w pierwszej kolejności sięgamy po domowe sposoby radzenia sobie z problemem. Czerwona lampka powinna w naszej głowie zapalić się, jeśli objawom towarzyszy: swędzenie i dyskomfort wokół odbytu czy uczucie niecałkowitego wypróżnienia. W przypadku, gdy nieprzyjemne dolegliwości się nasilają, należy niezwłocznie umówić się na wizytę z lekarzem specjalistą. Jak jednak w domowym zaciszu zlikwidować pierwsze oznaki żylaków odbytu?

Przede wszystkim dieta
Specjaliści od medycyny naturalnej są zgodni co do tego, iż lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Aby uniknąć farmakologii, w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się bliżej swojej diecie. W codziennym menu nie może zabraknąć pełnoziarnistego pieczywa, fermentowanych produktów mlecznych oraz 2 litrów wody. W jadłospisie musi znaleźć się wiele rzeczy bogatych w błonnik. To wszystko wpłynie pozytywnie na pracę jelit.

Higiena intymna
Stosując się do zaleceń żywieniowych, nie można na nich zakończyć walki z chorobą hemoroidalną. Podrażnione okolice odbytu muszą być w odpowiedni sposób pielęgnowane, inaczej pH może zostać zaburzone i doprowadzić do kolejnych nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych. Należy stosować produkty, które w swym składzie nie zawierają alkoholi, parabenów i syntetycznych barwników.

Okłady łagodzące ból
Doraźnym sposobem na zredukowanie bólu okazują się okłady z lodu, które należy przykładać do podrażnionych miejsc i trzymać przez około 10 minut. Jeżeli objawy się nasilają, czynność można powtarzać nawet kilka razy dziennie. Dobrą alternatywą są okłady z torebek po herbacie, które dzięki zawartości garbników roślinnych zadziałają odkażająco.

Jak pozbyć się hemoroidów?
Jeżeli żylaki odbytu nie osiągnęły zaawansowanego stadium rozwoju, wyżej wymienione metody mają ogromną szansę na zniwelowanie bólu. Chcąc wesprzeć domowe leczenie, warto jest sięgnąć po naturalne suplementy diety (np. Hemorend), które pomogą organizmowi złagodzić objawy choroby lub uniknąć jej w przyszłości.

Wstecz