ABC zdrowia

Blog o zdrowiu i nie tylko

Czuj się komfortowo w ciąży!

Ciąża to niewątpliwie piękny stan - okres wyczekiwania na maleństwo przysparza wiele radości młodym rodzicom. Należy jednak pamiętać, że ciąża to nie tylko radosne oczekiwanie, ale też trudny czas dla organizmu kobiety, który jest bardzo obciążony i musi pracować za dwoje.

Do najczęstszych dolegliwości, z jakimi zmierzyć się musi kobieta w ciąży należą między innymi: poranne nudności i wymioty, dolegliwości ze strony układu pokarmowego tj. zgagi, zaparcia i hemoroidy, senność, częste oddawanie moczu.

Dzisiaj podamy Wam kilka sposobów na to, jak walczyć z uporczywymi ciążowymi dolegliwościami!

  • Na ciążowe nudności bardzo dobrze działa imbir - kawałek świeżego i obranego korzenia można dodawać na przykład do herbaty. Zaleca się również, aby rano przed ostatecznym wstaniem z łóżka jeszcze chwilkę poleżeć.
  • Hemoroidy to bardzo częsta dolegliwość w czasie ciąży i nie ma powodu do niepokoju, ponieważ ich powstawanie właśnie w tym czasie ma swoje uzasadnienie. Rosnące dziecko zaczyna z czasem wywierać znaczny nacisk na naczynia krwionośne zlokalizowane w miednicy, co w konsekwencji sprzyja powstawaniu guzków krwawniczych. Aby ustrzec się przed powstawaniem kolejnych „nieprzyjaciół” konieczne jest wprowadzenie diety bogatej w błonnik, która zapobiega dokuczliwym zaparciom. Innym sposobem jest włączenie ćwiczeń na mięśnie dna miednicy, częstsze spacery i aktywny tryb życia.
  • Jak sobie radzić z uporczywą sennością w ciąży? My doradzamy orzeźwiające cytrusy! Pomarańcze czy granaty nie tylko zaspokoją nasze pragnienie, ale też dostarczą wielu cennych witamin, antyutleniaczy i substancji, które pozytywnie wpłyną na przepływ krwi w naszym organizmie! Cytrusy i granaty dodają energii, ale też redukują poziom stresu!

Jak widać, kobiety w ciąży zmagać się muszą z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Na szczęście w dzisiejszych czasach znamy już wiele sposobów na to, jak skutecznie się z nimi rozprawić. Medycyna nowoczesna, ale też ta ludowa i sprawdzone sposoby naszych babć czy mam to klucz do sukcesu i świetnego samopoczucia!

Wstecz