author-img

Witamy i dziękujemy za wizytę.

Czy znalazłeś wszystkie odpowiedzi na pytania! Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta i potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami.

author image

Pracujemy:

Nasz wykfalifikowany personel pozostaje do Państwa dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i udzielimy niezbędnych informacji.
  • Poniedziałek - Piątek

    8.00 - 16.00

Zadzwoń do nas

+48 22 812 54 80
+48 516 048 497

logo-img

Biuro handlowe

ul. IX Poprzeczna 3
04-637 Warszawa

Hemoroidy - cywilizacyjna zmora ludzkości

Na hemoroidy zapada średnio 40% ludzi w różnym wieku

Hemorend® wyłącznie naturalne składniki

Czym są hemoroidy?

Hemoroidy to objęte stanem chorobowym Guzki krwawnicze znajdujące się w organizmie każdego zdrowego człowieka

Są to struktury naczyniowe położone w kanale odbytu, które odpowiadają za kontrolę oddawania stolca i wydalania gazów.

Związany z nimi stan patologiczny zwany chorobą hemoroidalną lub potocznie hemoroidami występuje gdy są one nabrzmiałe lub objęte stanem zapalnym. W zdrowej postaci zachowują się jak poduszeczki złożone z połączeń tętniczo-żylnych i tkanki łącznej, i w przypadku gromadzenia się stolca lub gazów powiększają się, a po ich uwolnieniu wracają do naturalnej postaci.

W końcowej części układu pokarmowego zwanego potocznie odbytem mogą również występować żylaki odbytu, jednak jakkolwiek dotyczą one tej samej części narządów, są inną formą choroby.

Rodzaje hemoroidów

Choroba hemoroidalna objawia się hemoroidami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

W przypadku tych pierwszych występuje w postaci mniej bolesnej i objawia się głównie krwawieniem z odbytu a ból pojawia się przy wypróżnianiu. W przypadku hemoroidów zewnętrznych, nabrzmiałe chorobowo guzki krwawnicze wypadają poza odbyt, a w stanie zaawansowanym chorobowo nie ma możliwości przywrócenia ich na swoje miejsce. Wówczas występuje silny ból i obrzęk, któremu często towarzyszy krwawienie.

Przyczyny powstawania

Współczesna medycyna nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest przyczyną powstawania hemoroidów.

Stąd też przyjmuje się, że podłożem choroby są czynniki powodujące wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, częste zaparcia, niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, siedzący charakter pracy itp. Według medycyny dalekowschodniej organem, który w stanie przeciążenia i niedomagania odpowiada za powstawanie hemoroidów jest śledziona.a hemoroidów.

Stadia hemoroidów

Metody zapobiegawcze

Do zalecanych metod zapobiegawczych należą: unikanie nadmiernego, wymuszonego parcia przy oddawaniu stolca poprzez zapobieganie zaparciom.

Spożywanie diety wysokobłonnikowej, z wystarczającą ilością płynów, przyjmowanie suplementów z błonnikiem a także dostateczna ilość aktywności fizycznej i odpoczynek. Jednak jest to profilaktyka, która powinna towarzyszyć każdemu zdrowemu organizmowi i nie daje gwarancji uniknięcia choroby hemoroidalnej.

Pomimo istnienia wielu środków do użytku zewnętrznego i czopków na hemoroidy mało jest dowodów uzasadniających ich stosowanie. Środki zawierające sterydy nie powinny być stosowane dłużej niż 14 dni, ponieważ mogą powodować ścieńczenie skóry. Większość środków zawiera kilka składników aktywnych. Mogą to być na przykład: krem barierowy zawierający wazelinę lub tlenek cynku, środek przeciwbólowy taki jak lidokaina, a także środek zwężający naczynia krwionośne taki jak epinefryna. Nie potwierdzono skuteczności flawonoidów, natomiast mogą one mieć skutki uboczne.

Sposoby leczenia hemoroidów

Istnieją trzy grupy leczenia: sposoby tradycyjne, leczenie farmakologiczne oraz leczenie zabiegowe.
Leczenie tradycyjne (tak zwane metody domowe stosowane od tysięcy lat)

Należą do nich głównie nasiadówki z kory dębowej, która wysusza i obkurcza naczynia, kojący napar rumianu, lub oczaru wirginijskiego, który ma moc bakteriobójczą, ściągającą, a nawet zasklepiającą ranki, które często towarzyszą dolegliwościom. Kobietom w ciąży, którym nie wskazane są nasiadówki, ulgę przynosi przecieranie okolic odbytu ciepłą torebką czarnej herbaty. Tanina zawarta w liściach herbaty działa obkurczająco i wysuszająco.

Jakkolwiek wymienione sposoby przynoszą jedynie ulgę, to powrót do natury, do tysięcy lat doświadczeń ludzkości i naturalnych składników, jest kluczem, przyszłością i ratunkiem współczesnej cywilizacji! Już Hipokrates powiedział; „Jeżeli w przyrodzie istnieje choroba, to i w przyrodzie istnieje na nią lek”. Dalekowschodnia medycyna, poprzez tysiące lat doświadczeń, wiedząc jak funkcjonuje ludzki organizm, daje nam rozwiązanie jak skutecznie zwalczać przyczyny i skutki choroby.

Już od zarania ludzkość opierała leczenie chorób na starannie dobranych składnikach naturalnych w tym wyciągów z korzeni, ziół i owoców, które lecząc, nie powoduje skutków ubocznych, a organizm przyswaja je w sposób naturalny. Przykładem jest preparat Hemorend®, który ddziałując bezpośrednio na śledzionę przywraca naturalną równowagę organizmu oraz skutecznie zwalcza przyczyny i skutki powstawania m.in. hemoroidów i żylaków odbytu, w krótkim czasie stosowania.

Leczenie farmakologiczne
Współczesna medycyna oferuje nam szeroką gamę środków na hemoroidy w postaci maści i czopków.

Jednak preparaty te nie niwelują choroby a głównie wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz znieczulające, przynoszące tylko chwilową ulgę. Stosowanie tych środków wymaga wielokrotnego stosowania w ciągu dnia, a co za tym idzie właściwych warunków higienicznych. W ofercie farmakologicznej dostępne są również tabletki na bazie o Diosminy, które działają ochronnie na naczynia krwionośne, wzmacniając je i zmniejszając ich przepuszczalność, o działaniu wspomagającym w chorobie hemoroidalnej.

Leczenie zabiegowe
W leczeniu stosuje się szereg zabiegów ambulatoryjnych.

Pomimo, że generalnie są one bezpieczne, mogą wystąpić rzadkie efekty uboczne, takie jak sepsa. A już po pierwszym zabiegu często występują problemy z nietrzymaniem półpłynnego stolca.

  • Podwiązanie gumką zwykle zalecane jest jako leczenie pierwszego rzutu u pacjentów z hemoroidami pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Podczas zabiegu zakłada się elastyczną gumkę na wewnętrzny żylak położony co najmniej 1 cm ponad linią grzebieniastą w celu odcięcia dopływu krwi. W ciągu 5–7 dni obumarły żylak odpada. W przypadku umieszczenia gumki zbyt blisko linii grzebieniastej od razu pojawia się intensywny ból. Potwierdzono wyleczalność na poziomie ok. 87%, zaś odsetek powikłań wynosi do 3%.
  • Skleroterapia polega na wstrzyknięciu do hemoroidów środka obliterującego, takiego jak fenol. Powoduje to zamknięcie ścian naczynia krwionośnego i skurczenie się hemoroidów. Odsetek powodzeń po czterech latach od leczenia wynosi ok. 70%, co jest wynikiem lepszym niż w przypadku podwiązania żylaków gumką.
  • Metody kauteryzacyjne są one stosowane tylko jeżeli zawiodą wszelkie inne metody lecznicze. Procedurę tę można wykonać przy zastosowaniu elektrokauteryzacji, promieniowania podczerwonego, chirurgii laserowej lub kriochirurgii. Kauteryzacja w podczerwieni może być stosowana u pacjentów z hemoroidami pierwszego i drugiego stopnia. U pacjentów z hemoroidami trzeciego i czwartego stopnia odsetek nawrotów jest bardzo wysoki.
  • Zabiegi chirurgiczne stosowane kiedy leczenia zachowawcze i proste procedury nie przyniosły efektów. Wszelkie zabiegi chirurgiczne pociągają za sobą pewien odsetek powikłań, takich jak krwawienie, zakażenia, zwężenie odbytu oraz zatrzymanie moczu, z uwagi na bliskość odbytu i nerwów pęcherza moczowego. Może również wystąpić ryzyko nietrzymania stolca, szczególnie pół i płynnego. Odsetek tego rodzaju powikłań wynosi do 28%. Wynicowanie błony śluzowej to kolejne schorzenie, które może wystąpić po operacji wycięcia hemoroidów (często towarzyszy jej zwężenie odbytu). W takiej sytuacji błona śluzowa odbytu ulega wywinięciu na zewnątrz, podobnie jak w przypadku łagodnej postaci wypadania odbytnicy.
  • Operacja wycięcia żylaków odbytu jest zabiegiem chirurgicznym stosowanym przede wszystkim w ciężkich przypadkach. Rekonwalescencja zwykle trwa od 2 do 4 tygodni. Jednakże u pacjentów z hemoroidami trzeciego stopnia operacja ta przynosi lepsze długotrwałe rezultaty w porównaniu z podwiązaniem żylaków gumką. Ten rodzaj leczenia jest zalecany pacjentom z hemoroidami zewnętrznymi zakrzepowymi, o ile zostanie ono przeprowadzone w ciągu 24–72 godzin.
  • Zabieg wykorzystujący efekt Dopplera to odbytnicza technika zamykania naczyń hemoroidalnych. To mało inwazyjna metoda leczenia wykorzystująca ultrasonografię dopplerowską w celu dokładnego zlokalizowania przepływu krwi tętniczej. Takie naczynia są wówczas podwiązywane, a tkankę, która wypadła, przyszywa się z powrotem w normalnym położeniu. Odsetek nawrotów jest nieco wyższy, lecz ryzyko powikłań jest mniejsze w porównaniu do operacji wycięcia żylaków odbytu.
  • Hemoroidektomia z użyciem staplera, znana również jako hemoroidopeksja staplerowa, to zabieg polegający na usunięciu większości nienaturalnie powiększonej tkanki hemoroidalnej, a następnie podciągnięciu pozostałej tkanki hemoroidalnej do jej normalnego położenia anatomicznego. Jest to zabieg mniej bolesny, a rekonwalescencja jest szybsza niż w przypadku całkowitego usunięcia hemoroidów. Jednak ryzyko nawrotu objawów jest wyższe w porównaniu do konwencjonalnej hemoroidektomii, dlatego zabieg ten zalecany jest zazwyczaj pacjentom z hemoroidami II lub III stopnia.

Należy jednak pamiętać, że wszystkie wymienione zabiegi mają na celu jedynie usunięcie skutków choroby i ostatecznie nie wpływają na jej wyleczenie. Stąd też pojawiające się nawroty i konieczność wykonania kolejnych zabiegów jest typowym objawem nie wyleczonej choroby. Preparat Hemorend®, jako jedyny dostępny na rynku, niweluje nie tylko skutki ale przede wszystkim przyczyny powstawania hemoroidów.

Sklep Hemorend

Już teraz podejmij decyzję o zakupie. Pomóż sobie i swoim bliskim

Najwyższa jakość, sprawdzone działanie i bezpieczeństwo